Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün daveti ile Düzce’ye gelen Başpehlivan ve Dünya Şampiyonu güreşçiler, Düzce Belediye İhtisas Kulübü öğrencileriyle deneyim paylaşımı yaptı. Konuralp Kazı alanında güreşçilerle bir araya gelen Başkan Özlü, Antik tiyatroda güreş müsabakası yapılacağının sözünü verdi.

Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğünün organizesi ile Düzce Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü öğrencileri ile Başpehlivanlar ve Dünya şampiyonu güreşçi bir araya geldi. Erguvan Sosyal Tesisleri’nde kahvaltı yemeği ile başlayan etkinliğe 70 amatör güreşçi, Başpehlivanlar Ahmet Kavakçı, Süleyman Aykırı, dünya şampiyonları Osman Albayrak, Ramazan Topal, Güreş Koordinatörü İsmet Özmetin,  Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Cemil Tekin ve Türkiye Güreş Federasyonu baş antrenörlerinden Sefer Sarı ile sohbet ederek deneyimlerinden yararlandı.

KONURALP’TE GÜREŞ ORGANİZASYONU YAPILACAK

Ata sporu güreşin rol model isimlerinin Düzce’deki genç sporcularla bir araya geldiği organizasyon daha sonra Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de katılımıyla Konuralp Kazı Alanında devam etti. Düzce’de güreş sporuna yoğun ve özel bir ilgi olduğuna dikkat çeken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Konuralp kazı alanımızdaki sahnenin ortaya çıkarılmasının ardından burada sanat ve spor etkinlikleri yapmak istiyoruz.

Önümüzdeki sene sahnenin ortaya çıkması ile birlikte 2500 seyircinin izleyebileceği bir güreş organizasyonu düzenleyebiliriz. Bu konuda Düzce’nin güreş alanında önemli ismi Ramazan Topal ile birlikte istişarede bulunarak organizasyonun yapılması için çalışmaları başlatmasını rica ettik” dedi.

GÜREŞ STADYUMU ŞIRALIK’A TAŞINACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bahçeşehir’deki güreş stadyumunun da yıkılmadığını Şıralık’ta 137 dönüm alana yapılacak olan spor kompleksinin içinde yer alacağını vurgulayarak Düzcelilerin endişe etmemelerini isteyerek “Ata sporumuza her zaman desteğimiz devam edecek” diye konuştu.

Faruk özlü güreşçilerle Şampiyon Güreşçiler Ağırlandı Faruk özlü şampiyon güreşçilerle Faruk özlü güreşçilerle