Millet Bahçesi ile Cedidiye Meydanını bütünleştirerek şehre ahenk katacak olan Kent Estetiği Projesi’nde ikinci etap çalışmalarına geçildi. Şu anki aşamasında cephe giydirme çalışmaları gerçekleştirilen projeye, Düzce Belediyesi ve Düzce Valiliği öncülük ediyor.
Valilik binasının dış cephesinin projeye uygun bir şekilde yenilenmesi için kolları sıvayan çalışanlar, binanın modern bir yüz kazanması için de ön ayak oldular.
“Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm” sloganı ile başlattığı Kent Estetiği Projesi ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Şehrin kalbinde büyük dönüşüm sloganı ile başlattığımız projemiz için çalışmalarımız titizlikle sürüyor. Cadde üzerindeki esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek için titiz davranıyoruz. İlk olarak altyapısını tamamladığımız caddenin taş örme işlemlerini büyük ölçüde tamamladık. Daha sonra ağaçların dikimlerine geçtik. Yakın zamanda da aydınlatma ve şehir mobilyalarını yerleştireceğiz” açıklamalarında bulundu.

Vali Cevdet Atay: “Projenin Destekçisiyiz”

Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediyesi tarafından başlatılan Kent Estetiği Projesinin Düzce’nin yükselen kentler arasında olmasında etkisinin büyük olduğunun altını çizerek, projenin destekçisi olduklarını belirtti.
Vali Atay sözlerini “Bakanımız Sayın Süleyman Soylu beyefendinin de destekleri ile Düzce Belediyesi’nin hazırladığı projeye Valilik binamızın dış cephe giydirme işlemlerine binanın ön cephesinden başlandı. Kent estetiği projesi ile birlikte Valiliğimizin dış cephesi modern ve Düzce’ye yakışır bir görünümüne kavuşacak” şeklinde tamamladı.