Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Özlü, “19 Mayıs;  Aziz Türk Milletinin Samsun’dan başlayan umutlarının yeniden canlandığı ve kendi kaderini tayin ettiği İstiklal Mücadelesinin zaferle sonuçlandığı yıllar boyu sürecek gurur kaynağımız olan en anlamlı günlerden biridir” dedi.

“19 Mayıs sıradan bir gün değil; bir milletin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda yeniden ayağa kalkışının, esaret zincirlerini kırmasının simgesidir.” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı ve Türk Milletinin istikbalinin çizildiği 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşları, milletin inanç, azim ve iradesini ortaya koymasını sağlamış, bu onurlu dirayet ve mücadelenin sonunda da Türkiye Cumhuriyeti devletinin ilk adımını atmışlardır” şeklinde konuştu.

GENÇLERİMİZE İNANCIMIZ TAM

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, gençlere de seslenerek, 102 yıl önce ödenen bedellerle ve fedakârlıklarla kurulan Cumhuriyet’in mirasçıları ve koruyucusu gençlerin, ecdadının verdiği mücadeleyi unutmayacaklarına olan inancının tam olduğunu kaydederek;

“Dünyada eşi benzeri olmayan İstiklal mücadelesiyle başlayan muasır medeniyetlere kavuşma hayali gençlerimizin millet ve tarih şuuru ile Cumhuriyeti daha da yücelteceği, demokrasimizi ve ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşıyacağına olan inancımız ve umudumuz bir an olsun eksilmemiştir. Cumhuriyetimiz ve ülkemizin geleceği siz gençlerin ellerindedir.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, tüm gençlerimizi, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.