Toplu taşıma sorunu

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün son derece önem verdiği bir konu olan Düzce halkının şehrin içinde konforlu bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak ve toplu ulaşım sisteminin kalitesini arttırmak amacıyla bir araya gelindi.

Yapılan toplantıya, Düzce Ulaşım A.Ş Yönetim Kurulu Üyeleri, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Planlama Sorumluları ve otobüs sürücüleri iştirak etti.

Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda şoförlerin ihtiyaç ve beklentilerilerinin dinlenmesinin yanı sıra Düzce halkının ulaşım konusunda yaptığı şikayetlere de çözüm arandı.

“Şehir içi Seyahate Yönelik Çalışmalarımız Hızlandı”

Vatandaşların şikayetlerini şoförlerle paylaşan Ulaşım A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Levent Sivrikaya, özellikle dış hatlar olmak üzere durakta bekleyen vatandaşlar konusunda hassas davranmaları gerektiğinin altını çizdi.

Sivrikaya yapmış olduğu açıklamada, “Hızlı bir ulaşım sistemimiz var. Bahçeşehir bölgesine daha önce 40 dakikada bir gidiyorduk, artık her 10 dakikada Bahçeşehir’e gidebiliyoruz. Bazen 7 dakikaya düşüyor. Sizin isteklerinizi biz de gereken yerlere söyleyeceğiz. Elimizden gelen yardımı yapacağız. Hedefimiz bu hizmeti en güzel şekilde vermektir” dedi.

Kent Kart Yetkililerinden Bilgilendirme

Toplantıda, Düzce Belediyesinin paydaşlarından Düzce Ulaşım A.Ş tarafından 2020 yılında getirilen yeni ulaşım sistemi ile ilgili sorunlara tek tek değinildi. Ardından Kent Kart sistemi ile ilgili yaşanan problemler de ele alındı.

Kent Kart yetkilileri tarafından şoförlere kart makinelerinin çalışma sistemi ile ilgili yeniden bilgilendirme yapıldı.