Temiz hava için el ele

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, son günlerde artan hava kirliliği sonrasında bir açıklama da sosyal medya üzerinden yaparak, Düzcelilere çağrıda bulundu. Özlü, “ Temiz Düzce, temiz hava için hep birlikte el ele vermeliyiz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü sosyal medya üzerinden verdiği mesajda;  hava kirliliği ile mücadelede Düzce Valiliği ve Çevre İl Müdürlüğü ile eşgüdüm halinde olduklarını, vatandaşların toplu taşıma kullanmasını ve kömür kalitesi hususunda hassasiyet göstermelerini beklediklerini belirtti.

Başkan Özlü mesajında: “Bu aylarda kentimizde rüzgâr ve hava sirkülasyonu çok az olduğu için kirli hava sorunu yaşıyoruz. Düzce’de maalesef kasım – mart döneminde hava kirliliği artıyor. Bu kirliliğin; kentimizin konumu, TEM Otoyolu, şehir içi araç sayımız, çok sayıda hanede doğalgaz yerine kömür kullanımı gibi çeşitli nedenleri var. Hava kirliliği ile mücadelede gerekli olan tedbirleri alıyor, denetimleri sonuna kadar uyguluyoruz.

Hava kirliliğinin çözümünde belediye olarak her koşulda insan sağlığına öncelik veriyoruz. Valiliğimiz ve Çevre İl Müdürlüğümüz ile eşgüdüm halindeyiz. Sizlerin de daha fazla toplu taşıma kullanmanızı ve kömür kalitesi hususunda hassasiyet göstermenizi rica ediyorum. Temiz Düzce, temiz hava için, hep birlikte el ele vermeliyiz” dedi.