Katı atık

Hız kesmeden başarılı projelerin sürdürüldüğü Düzce Belediyesi, yepyeni bir tesisi daha hayata geçirdi. Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi ve Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi’nin ardından Katı Atık Transfer İstasyonu’nun açılması ile atık yönetimi konusunda önemli rol üstlenecek bir tesis daha faaliyete başlamış oldu.

İlçe Atıkları İçin Önemli Yatırım

7 ilçe ve 2 beldeye ev sahipliği yapan Düzce’ye kazandırılan önemli bir yatırım olan Katı Atık Transfer İstasyonu ile ilgili Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü de açıklama yaptı.

Açılan tesis sayesinde Düzce’de yaşanan çöp sorununu önemli ölçüde giderebileceklerinin altını çizen Başkan Özlü açıklamasında “Bir tesisi daha hayata geçiriyoruz. Bu tesis Katı Atık Aktarma İstasyonudur. Düzce’nin merkez istasyonudur. Biliyorsunuz Düzce’nin 7 ilçesi 2 beldesi var. Gümüşova, Cumayeri, Çilimli, Gölyaka, Kaynaşlı gibi merkeze uzak ilçelerimizin atıkları bu bölgeye gelecek. Sıkıştırıldıktan sonra tırlarla Hecinler bölgesindeki merkeze götürülecek” dedi.

“Düzce’ye Modern Bir Atık Tesisi”

Tesisin içini ve dışını gezdikten sonra Başkan Özlü açıklamalarına şöyle devam etti: “Türkiye’ye örnek bir tesis olan ve bundan 6 ay kadar önce faaliyetlerine başlayan Hecinler Bölgesindeki Katı Atık İşleme İstasyonu, bir ay önce hayata geçirilen Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Merkezimizin ardından üçüncü olarak Katı Atık Aktarma İstasyonumuzu da faaliyete geçirmiş olduk. Düzcemize hayırlı olsun. Modern bir tesistir. Esasen burada daha önce böyle bir yapı vardı, biz bunu revize ettik. Güçlendirdik, geliştirdik, ciddi bir yatırım yaptık.”