Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü seçim vaatlerinden birini daha hayata geçiriyor. Projeler kitabında yer alan “Trafik Eğitim Parkuru” yapımı için bürokratik süreç tamamlandı. Melen Su Park yanında bulunan 10 bin metrekarelik alana Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi iş birliği ile yapılacak Trafik Eğitim Parkuru’nun Kasım ayı içerisinde Düzcelilerin hizmetine sunulması planlanıyor.

KULLANIM HAKKI BELEDİYENİN

Düzce Belediyesi, Başkan Dr. Faruk Özlü önderliğinde her yaştan vatandaşın ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak üzere proje ve yatırımlarına devam ediyor. Seçim vaatlerini bir bir hayata geçiren Başkan Özlü, özellikle çocukların trafikteki bilinçlerinin artırılması konusunda önem taşıyan Trafik Eğitim Parkuru Projesinin yapımına başlandığını belirtti.

Melen Su Park yanında bulunan 10 bin metrekarelik arazinin kullanım hakkının belediyeye devredilmesini sağlayan Başkan Özlü,  kurumlar arası yazışmaların tamamlanması ile birlikte, projenin yapımı Düzce Valiliği, bağlı kurumları ve Düzce Belediyesi eliyle başladı.

BİR SOSYAL TESİSTEN ÇOK DAHA FAZLASI

Proje alanında açıklamada bulunan Başkan Özlü, Melen Su Park’ın Düzceliler için daha donanımlı bir hale getirilmesi konusunda çalışma yaptıklarını aktararak “Burası Düzce’ye kazandırdığımız en büyük sosyal alanlardan biri. Burası bir sosyal tesisten çok daha fazlası olacak.

Sadece piknik alanları, spor alanları ya da çocuk oyun alanı olmasının dışında burayı bir eğitim yuvası yapıyoruz. Trafik kurallarına uymanın hayati önem taşıdığını her zaman söylüyoruz. Çocuklarımızı bilinçlendirmek için sadece okuldaki eğitim değil, yaşayarak, görerek ve uygulayarak öğrenmelerini hedefliyoruz.

Öğrendikleri teorik bilgileri burada uygulamalı olarak benimseyecekler. Artık yaptığımız işlere hız kazandırma zamanı. Bu eğitim parkurunu Kasım ayı içerisinde açmayı planlıyoruz. Düzce’mize çocuklarımıza şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

YENİ NESLİN BİLİNÇLENMESİ

Düzce Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında hali hazırda boş duran Melen Su Park içindeki bina, derslik olarak tahsis edildi. Binada planlanan 7 adet oda Emniyet, İtfaiye, AFAD, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilikten gelecek eğitimcilerin kullanımı ve kafeterya için hazırlanacak. İlgili kurumlar trafik kuralları konusunda teorik bilgileri burada aktaracak.

Çocuklar, okulda ve buradaki dersliklerde gördükleri teorik trafik kurallarını da gerçeği ile birebir aynı inşa edilen parkur üzerinde uygulamalı olarak öğrenecek.

Faruk özlü trafik parkur
Faruk özlü trafik parkur
Faruk özlü trafik parkur
Faruk özlü trafik parkur