Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün yeni hizmet binasında yapılan inşa çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. İlk olarak Çoban mevkiinde 2 bin 400 metrekare alan üzerinde yapılan kaba inşaat sonrası iç tesisat da yenilenmeye başladı.

Bölgede gerçekleşme ihtimalı olan doğal afetlere daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale edebilmek için yapılan çalışmaların yanı sıra yeni hizmet binasına, İtfaiye Teşkilatını güçlendirecek yeni ekipmanlar da eklendi.

Aralık ayında Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün isteğiyle başlatılan projenin sonucunda itfaiye ekiplerinin şehrin tüm bölgelerine yalnızca 7 dakikada müdahale edebilmesi bekleniyor.

465 metrekare yapı alanı, 460 metrekare yeşil alan, 108 metrekare su deposu olarak değerlendirilen, 10 araç kapasitesi ve 6 idari oda, yemekhane, yatakhane,  çavuş odası, teras, dinlenme odaları, mescit, spor salonlarının yer alacağı yeni hizmet binasının iç tesisat çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması ve Düzce halkına hizmet vermeye başlaması planlanıyor.

İtfaiye Teşkilatı Yenileniyor