“Düzce’ye Ne Yapılsa Azdır. Biz de Yatırım Yapmaya Geldik.”

Bir dizi ziyaret ve 6 tesis temelinin atılması için Düzce’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, valilikte yaptığı konuşmada birçok vaatte bulundu. Hükümetin Düzce’ye büyük önem verdiğini vurgulayan Bakan Eroğlu  “Düzce’ye ne yapılsa azdır. Biz de yatırım yapmaya geldik. Her şey Düzce için!” dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ile birlikte Düzce’ye gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Düzce’de toplam 73 milyon liralık 6 tesisin temelini atacaklarını belirtti. Düzce’ye son olarak Ocak ayında geldiğini hatırlatan Bakan Eroğlu Valilikte yaptığı açıklama şu görüşlere yer verdi:

“Ocak ayında 43 yatırım başlığı saymıştık; bunun üzerine 13 yatırım daha ekledik ve toplam 56 yatırım için düğmeye bastık. Toplam 394 milyon lira tutarındaki yatırımlarımızın 29’unu tamamladık. Şimdi de, taleplere göre yeni yatırım gündemimiz bulunuyor. Karaca-Asar Deresi ıslahı, Düzce içme suyu, Uğursuyu, Efteni projesi bunlardan bir kısmı. Asarsuyu Deresi üzerine taş köprü yapılacak. Genel de 8 tane köprü yapılacak”

Bakan Eroğlu, Düzce’de hayvan barınaklarına yönelik bakım ve rehabilitasyon merkezi kurulacağını da belirterek ‘ Buna ihtiyaç var. Hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, küpelenmesi, ameliyatlarına ilişkin modern bir merkez oluşturacağız. Bunun için yer istedik. Örnek projelerimiz bulunuyor. Toplam yatırımın yüzde 40’ını da Bakanlık olarak karşılayacağız’ dedi.