15 bin istihdam

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin ekonomisine ve istihdamına büyük ölçekte katkı sağlayan fabrika ziyaretlerine aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Gümüşova OSB Müdürlüğü’nde yaptığı toplantının ardından Başkan Özlü, bölgedeki iki büyük fabrikayı da ziyaret etti.

Düzce Belediyesinin ekonomi lokomotifi olan fabrika gezilerinde yapılan çalışmaları dikkatle inceleyen Dr. Faruk Özlü, ilk olarak TSO Başkanı Tuncay Şahin; TSO Yönetim Kurulu Üyeleri; 1. OSB Müdürü Aylin Özdemir ve Gümüşova OSB Müdürü Ahmet Serdar Erdem’in katılımları ile bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda Gümüşova OSB Müdürlüğünde bulunan fabrikalar ve fabrikalarda yapılan çalışmalar konuşuldu.

OR-KA Banyo ve Volta Motor Fabrikası Ziyaretleri

Toplantının ardından projeleri ile Düzce ekonomisinin kalkınmasında önemli rol oynayan OR-KA Banyo fabrikasını ziyaret eden Başkan Özlü’ye firmanın sahibi Ömer Yılmaz eşlik etti.

Daha sonra Volta Motor fabrikasının kurucu üyelerinden Mustafa İnci ve Fatih Bayraktar ile de görüşen Dr. Özlü, başarılarından dolayı genç girişimcileri tebrik ederek hedeflerine ulaşmaları konusunda kendilerine başarı dileklerinde bulundu.

Gümüşova OSB’den Düzce Ekonomisine Büyük Katkı

Gümüşova OSB’de bulunan 35 fabrikanın faaliyetlerini aktif olarak sürdürmesine dair yaptığı açıklamalarda Dr. Faruk Özlü, “İlimiz, her anlamda kendini kanıtlamaya devam ediyor. Turizminden mutfak sanatlarına, sporundan sanayisine kadar her alanda markalaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Dr. Faruk Özlü konuşmasını, “Alanında marka olan fabrikaların, ilimizde istihdama katkı vermesi ve ekonomimizi canlandırması bizi oldukça mutlu ediyor. Gümüşova OSB’nin alt yapısı da tamamlandığında 15 bin istihdamı sağlayarak çok önemli bir işi başarmış olacağız” diyerek sonlandırdı.