belmek

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önderliğinde ve Düzce Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde, Bahçeşehir’de ikamet eden çocuk ve kadınlar için çocuk kulübü ve BELMEK kursları açılıyor.

Başkan Özlü yapmış olduğu açıklamada, “Pandeminin izlerini, sosyal yaşamı güçlendirecek etkinlik ve kurslarla sileceğiz. Bahçeşehir bölgemizdeki hemşehrilerimiz ve çocuklarımız için yenilikler getiriyoruz. Geçtiğimiz ay Gençlik Sokağı’nı açarak gönüllülük esasına göre eğitim ve etkinlikler düzenlemeye başlamıştık. Şimdi de talep ve isteklere çocuklarımız ve özellikle de kadınlarımıza yönelik kurslar açacağız. Düzce’mize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir civarında oturan vatandaşların talepleri doğrultusunda açılması planlanan kursların, Sosyal Yardım İşleri ek hizmet binasında yapılan tadilat işlemlerinin tamamlanması ile birlikte hizmete girmesi bekleniyor.

BELMEK kurslarında, kadınların ev ekonomisine destek olmak için meslek edinmeleri amaçlanırken çocuk kulüplerinde de farklı yaş grubundaki çocuklar, ilgi alanlarına yönelik eğitimlere katılabilecek.