Düzceyi spor şehri yapmak için açılan spor akademilerinin yanı sıra fiziki koşulları da iyileştirmek için kolları sıvayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Şıralık bölgesinde yapımı devam eden yedek stadın çalışmalarını yakından takip ediyor.

Kısa sürede bitirilerek Düzcelilerin hizmetine sunulacağı açıklanan yedek stat, 2 bin 300 seyirci kapasitesi ile spor tutkunları ile buluşacak. Tribünlerde ayrıca 35 kişilik protokol ve basın tribünü de yer alacak.

Yedek Stadda Düzcespor ve Amatör Kulüpler Maç Yapacak

Düzce Belediyesi işçileri tarafından çalışmaları sürdürülen yedek stadda, Düzcespor’un profesyonel maçlarının yanı sıra amatör sporcuların maçları oynanabilecek. Projenin her detayını yakından takip eden Dr. Faruk Özlü, “İlimizin her alanda gelişmesini ve gençlerimizin serbest zamanlarını verimli bir şekilde kullanmaları için onları spor ve bilime yöneltiyoruz. Spor akademileri ile küçük yaşlardan itibaren spor ile tanıştırıyoruz. Mahallelerde de gençlerimizin spor yapmalarını istiyoruz. Amatör spor kulüplerimizin ve Düzcespor’umuzun kullanabileceği 2 Bin 300 kişi kapasiteli yedek stadın tribünlerini de yeniden kuruyoruz.” açıklamalarında bulundu.