Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, Karaca Deresi’nde başlatılan temizlik çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmaların 600 metrelik ilk etabında yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş yolları tamamlanırken sırada asfalt düzenlemeleri var.

Şu anda 56 mahallenin bakım ve onarımına yönelik çalışmalar devam ederken, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü önderliğinde yepyeni bir Düzce yaratmaya yönelik dev projeler de hayata geçiriliyor.

Mayıs ayı sonunda başlatılan Karaca Deresi’nin rekreasyon süreci tüm hızıyla devam ederken; projenin sonunda Asar ve Karaca derelerinin Melensu Park ile birleştirilmesi planlanıyor. Son olarak oluşturulan 16 kilometrelik su ve yeşil koridor ile birlikte tamamlanması bekleniyor.

Rekreasyon Çalışmalarında 2. Etap

Düzce’ye yeni bir kimlik kazandıracak 1. Etap çalışmalarının tamamlanmasının sonrasında hız kesmeden ikinci etabın (Güney) hafriyat işlerine başladı.

Tamamlanan hafriyat işleminin ardından yeşil alan, sert zemin ve bisiklet yolu devamı için çalışmalarını hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğüne, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de dere içi ve kenarlarının temizliği noktasında destek veriyor.

Şu anda belediye ekiplerinin yüksek özveri gösterdiği 2. Etap rekreasyon çalışmalarının ardından Düzce yemyeşil ve yepyeni bir yaşam alanına sahip hale gelecek.

Düzce’ye Yeni Yaşam Alanı