Belediye Başkanlığı görevini Dr. Faruk Özlü’nün üstlendiği Düzce Belediyesi ve Düzce Belediyesi İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan “Düzce Sağlık Turizmi Destinasyon ve Gelişim Projesi” MARKA 2021 yılı Teknik Destek Programı kapsamında yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Son olarak 5-6 Temmuz 2021 tarihlerinde, sağlık kuruluşlarında çalışan yönetici ve birim çalışanlarına, sağlık turizmine yönelik hizmetlerin geliştirilmesi hedefi ile “Sağlık Turizmi Alanında Devlet Destekleri ve Başvuru Adımları” konusunda bilgilendirme eğitimleri verildi.

Eğitimin ilk gününde, “Sağlık Turizmi ve Çeşitliliği”, “Yurt Dışı Hasta ve Sigorta Kavramı”, “Sağlık Turizminde Aracı Kurumlar Rolü ve İşleyişi”, “Sağlık Turizminde Tanıtım”, “Sağlık Turizmi Yönetimi ve Markalaşma” konuları işlendi.

Eğitimin ikinci gününde ise, “Sağlık Turizmi ile İlgili Politika ve Teşvikler”, “Sağlık Turizmi Yönetim Süreci”, “Sağlık Turizmi Hukuku”, “Sağlık Turizminde Kalite ve Akreditasyon ve “Sağlık Turizmi Sektörüne Yönelik Destekler” konuları ele alındı.

Projenin İkinci Aşaması İçin Strateji Planı

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından ikinci aşamasına geçilen projede, 12-13 Temmuz 2021 tarihlerinde protokol üyeleri, sivil topluluk kuruluşu temsilcileri, oda başkanı ve sağlık kuruluşu yöneticileri eğitim alacak.

Verilen teknik eğitimler sonucunda Düzce’de sağlık turizminin mevcut durumu analiz edilerek, zayıf yanlarını güçlendirecek çözümlere ulaşılacak. Son olarak uzmanlar tarafından projenin devamı için stratejik eylem planı hazırlanacak.

Düzce’de Sağlık Turizmini Canlandıracak Adımlar