Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü önderliğinde bir araya gelen basın mensupları, Düzce’nin mutfak kültürünü dünyaya tanıtacak olan Mutfak Sanatları Merkezi’ni ziyaret etti. Burada Düzce yöresel mutfağının en ünlü yemeklerini tatma fırsatı yakalayan yerel ve ulusal basın mensupları, Düzce’nin en prestijli mekanlarından biri olacağı düşünülen bu merkezle ilgili Dr. Faruk Özlü’den bilgi aldı.

Davetlilerin yöresel lezzetleri tatmasının ardından söze başlayan Başkan Özlü, “Burası bölgemize farklı kültürlerden gelen insanların beraberinde getirdiği lezzetlerin, tek çatı altına toplanacağı bir yer olsun istedik ve çalışmalarımıza başladık.

Burada kebap, lahmacun olmayacak. Burası Düzce’de yaşayan insanların kendi mutfaklarından oluşan bir mekan. Misafirlerimizin rahatça ve nezih bir ortamda ağırlanabileceği, nitelikli, birinci sınıf bir yer olacak” dedi.

Mutfak Sanatları Merkezi 17 Eylül’de Hizmete Giriyor

Açıklamasında Düzce Mutfak Sanatları Merkezi’nin 17 Eylül Cuma tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacağının altını çizen Başkan Özlü, tesisin aynı zamanda aşçı eğitimlerinde de öncü bir merkez olacağını belirtti.

Düzce Belediyesi’nin bu konuda özveriyle çalıştığını da belirten Başkan Özlü, belediyenin mali durumunun 2 yıl öncesine göre çok daha iyi olduğunu söyledi.

Şehre Değer Katan Projeler

Çalışmaları devam eden Millet Bahçesi ve İstanbul Caddesi’nin mevcut durumuna yönelik açıklamalarda bulunan Dr. Faruk Özlü, “Millet Bahçesi’nin yapım süresi 10 ay olarak belirlenmişti. Yaşanan hava muhalefetlerinden dolayı TOKİ, yüklenici firmaya 3 ay uzatma kararı verdi. 19 Eylül tarihinde hizmete açılacak” dedi.

Bunun yanı sıra Başkan Özlü, Kervan kavşağını da yeniden düzenleyerek trafik yoğunluğunu önlemeye yönelik çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

İhaleye Çıkacak İki Önemli Proje

Mutfak Sanatları Merkezi’nin açılışına gelen basın mensupları ile 2 önemli projenin ihale haberini paylaşan Özlü, “İlk projemiz 170 Milyon TL bütçeli içme suyu projesi. DSİ kaynaklarından içme suyu hattı ve ana isale hattını yeniliyoruz.

Ayrıca bir de ana su deposu yapacağız. Diğer projemiz ise içme suyu şebeke hatlarının yenilenmesi projesi. Büyük bütçeli bu proje ile her mahalleye girip tüm işlemleri tamamlayıp diğer mahalleye geçeceğiz. Çalışmalarımız bu yönde. Bugünlerde ihaleleri yapılacak” şeklinde konuştu.

Tanıtım toplantısının ardından basın mensupları sorularını Dr. Faruk Özlü ile paylaştı.