65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, kullanım tasarrufu belediye şirketi Beltur A.Ş.’ye geçirilen Düzce Kasrı’nda yürütülen yenileme çalışmalarını inceledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, geçtiğimiz günlerde işletme hakkı belediye şirketi Beltur A.Ş.’ye devredilen Düzce Kasrı’nda başlayan yenileme çalışmalarını yerinde inceledi. Proje yetkililerinden alanda yapılacak çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Özlü, Düzce manzaralı sosyal alanın en kısa sürede yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulmasını istedi.

İnceleme gezisi sırasında kısa bir açıklama yapan Başkan Özlü manzarası ve sosyal alanları ile ilgi çeken Düzce Kasrı’nın prestij bir mekan haline getirileceğini belirterek “Düzce Kasrı temiz havası ve manzarası ile ilimizin örnek sosyal alanlarından biri haline gelecek.

Buradaki önceliğimiz çevresinde bulunan ve görüntü kirliliğine neden olan verici direklerinin kaldırılması, onları başka bir yere taşıyacağız. Burada çok geniş açık alan var. Orayı da koruyarak, kapalı alanında da bazı değişikliklerle kapasite artırımı yaparak revizyon çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda çocuk oyun alanları da ekleyeceğiz tesis içine. Burası her yaştan Düzcelinin keyifli vakit geçireceği Düzce’nin prestijine yakışır bir mekan olacak, belediyenin işlettiği, ulaşılabilir bir yer olacak” dedi.