Düzce Belediyesi’nden Yangın Bölgesine Tam Destek

Düzce Belediyesi, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde meydana gelen yangın felaketinden etkilenen bölge halkına tam destek vermeye ve her koşulda yanlarında olmaya devam ediyor.

Yangın bölgesindeki arama, kurtarma ve söndürme çalışmalarına da tüm imkanları ile destek sağlayan Düzce Belediyesi, kendisine ait 2 adet Arazöz ve 1 adet Pickup aracı yangın bölgesine gönderdi. Buna ek olarak Düzce Belediyesi’nde görev yapan 6 personeli ile yangın söndürme çalışmalarına destek olan Düzce Belediyesi, geçtiğimiz hafta sonu ise 13 tonluk su ikmal aracı ve 2 itfaiye erini daha bölgeye sevk etti.

Yangın bölgelerindeki artan su ihtiyacına da destek olmak isteyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Asya Su ve Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni organize ederek yangın bölgesine 18 tonluk içme suyu gönderdi.

KOORDİNASYONLU BİR YARDIM PROGRAMI

Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer’in de yakından takip ettiği yardım çalışmaları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada Sayın Tuncer, “Yangınlarla mücadelede itfaiye ekipleri olarak ciddi destek sağladık. Ardından ek araç takviyesi yaptık. Şimdi de bölgedeki vatandaşlarımız en çok ihtiyaç duyduğu içme suyu konusunda da bölgeye su gönderiyoruz. Asya Su ve Kamyoncular Kooperatifi de bize yardımcı oldu. Bölge halkına her konuda desteklerimiz olacak. Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün koordinatörlüğünde bu işlemleri yaptık. İtfaiye ekiplerimizin sevkinin ardından kendisinin bir diğer talebi de içme suyu takviyesi yapılması oldu. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de suların vatandaşlara dağıtılmasını sağlayacaklar” ifadelerinde bulundu.