Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, evlerinde iftar yemeği hazırlama imkanı bulunmayan ihtiyaç sahibi, hasta ve yaşlıların evlerine her gün iftar yemeği servisi yapacak.

Geçtiğimiz yıl, Ramazan ayının manevi ikliminde yaşanması için düzenlediği programlar ve iftar çadırları ile her akşam binlerce vatandaşı iftar sofralarında buluşturan Düzce Belediyesi, korona virüs salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırlarının kurulmayacak olmasından dolayı ihtiyaç sahibi ve yalnız yaşayan yaşlılar için gerekli tedbirlerini aldı.

65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’ nün  talimatıyla, sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında şehirdeki kimsesiz, ihtiyaç sahibi  500 kişiyi muhtarlardan gelen bilgiler ışığında tespit eden Düzce Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her akşam bu kişilerin evlerine iftar servisi yapacak. Ayrıca oruç tutamayan yaşlı ihtiyaç sahibi kişilerinde evlerine her öğlen sıcak yemeğini ulaştıracak.

Ramazan ayının ilk gününde özenle hazırlanan sıcak yemekler iftar saatinden önce ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıldı. Çalışmaları yakından takip eden Başkan Özlü, “ Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğümüz, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Muhtarlıklardan alınan bilgiler ışığında ihtiyaç sahibi ailelerimizi belirledi.

Düzce de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç, yemek yapamayacak yaşlıların evlerine Ramazan süresince sıcak yemek servisi yapacağız. Ayrıca yardıma muhtaç vatandaşlarımıza da gıda paketlerimizi ulaştırmaya devam edeceğiz. Bereketin, huzurun, paylaşmanın, en ulvi duyguların zirvede yaşandığı on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Sosyal dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği, nefis muhasebesinin daha etkin bir şekilde yapıldığı bu mübarek ay, Müslümanlar için el ele vermek ve kaynaşmak için bir vesiledir.  Bu manada belediyenin sosyal belediyecilik yönünü ön plana çıkararak vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz “ dedi.