Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Çamköy’de bulunan Düzce Belediyesi şantiyesinde kurulumu tamamlanan Yeni Beton Santralinin açılışını bugün gerçekleştirdi. Beton üretim kalitesi ve kapasitesini artıracak yeni yatırımlar hakkında konuşan Başkan Özlü, ‘”Yeni beton santrali, mevcut kapasitemizi 5 katına çıkararak kurumumuza ciddi bir gelir sağlayacak.” dedi.

Düzce Belediyesi tarafından kendi öz kaynakları ile 2 milyon liraya yapılan beton santralinin açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Açılışa Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Cengiz Tuncer, Celal Kasapoğlu ve BELTAŞ Genel Müdürü Turgay Çelik katıldı.

DÜZCE’Yİ ŞANTİYEYE ÇEVİRECEĞİZ

Başkan Özlü, kısa süre önce filoya dahil edilen yeni beton mikserleri ile Ağustos ayı sonunda tam kapasite çalışmaya başlayacak beton santrali yatırımı hakkında açılış öncesi açıklamalarda bulundu. Başkan Özlü: “Düzce Belediyesi, Düzcelilere daha fazla ve daha iyi hizmet sunabilmek için potansiyelini büyütüyor, kapasitesini artırıyor. Düzce’yi şantiyeye çevireceğiz. Çünkü Düzce’nin iyi bir yapılanmaya, iyi bir yapılaşmaya ihtiyacı var.

Bunun için özellikle beton, taş, kilit parke ve doğal taşların üretimine büyük önem veriyoruz. Beton üretim kapasitemizi 5 katına çıkarttık. Önceden bir pompamız vardı şu anda ise 3 pompamız var. Önceden 2 mikserimiz vardı şimdi 11 mikserimiz var. Önümüzdeki günlerde inşallah bu şantiye tam kapasiteyle çalışacak.

Düzce’de özel sektöründe, inşaat yapmak isteyen müteahhitlerimizin de  vatandaşlarımızın da beton ihtiyacını rahatlıkla karşılayabileceğiz. Fiyatlar noktasında hassasız. Düzce’deki inşaat maliyetlerini aşağıya çekecek olan bir fiyat politikası izliyoruz. Düzce BELTAŞ bu fiyat politikasıyla Düzce’deki beton fiyatlarını dengelemede ciddi bir rol üstlenecek.

Yeni şantiyemizin maliyeti yaklaşık 2 milyon lira civarında bir yatırım. Bu yatırımı kendi öz kaynaklarımızla, kendi imkânlarımızla ve kendi kullandığımız kredilerle yapıyoruz. Keza aldığımız mikserler ve pompalarda yine Düzce BELTAŞ firması Düzce Belediyesi’nden herhangi bir destek almadan kendi imkânlarıyla bu yatırımları gerçekleştiriyor. Düzce’mize hayırlı olsun. Düzce’mizde yapılacak çok iş var. Bütün işlerimizi programa aldık” diye konuştu.

BELTAŞ Genel Müdürü Turgay Çelik ise şantiyenin kapasitesi ile ilgili şu bilgileri verdi: “Toplam üretimimizi ortalama 5 kat artırıyoruz. 2018 yılında 2 bin 240 metreküp beton satmışız. 2019 yılında 5 bin 540 metreküp beton satmışız. Şu anda 8 ayda 31 bin metreküp beton sattık. Hedefimiz 60 bin metreküpün üzerine çıkabilmek.

Şantiyede ilk etapta 2 tane beton mikserimiz vardı. 6 tane mikser aldık. 3 tane de mikser kiralayarak toplam mikser sayımızı 11’e çıkarttık. Beton pompamız yoktu. Şu anda 3 adet beton pompamız var. Biri 34, biri 36 biri de 47 metre. Yani şu anda Düzce’ye hizmet edebilecek kapasiteye ulaşmış vaziyetteyiz. Ayrıca 2 tane de gezici hem kalite kontrol aracımız hem de test aracımız bütün beton dökülen sahalarda kontrollerini yapmakta.”

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin’de beton santralinin Düzce’ye ve bölgeye hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından ise beton santralinin açılışı gerçekleştirildi.

Düzce belediyesi 2 milyonluk yatırımBeton santrali

Beton santrali

Beton santrali

Beton santrali