Düzce Belediyesi Yangın Bölgelerinin Yardımına Koştu

Düzce Belediyesi, Türkiye’nin pek çok farklı noktasında çıkan orman yangınları için tüm imkanlarını seferber etti. Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, çıkan yangınları söndürme çalışmalarına 4 araç ve 8 personelle destek verirken; Marmaris’e 6 bin adet N95 maske ve 150 adet taşınabilir şarj aleti gönderildi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla harekete geçerek en hızlı şekilde koordine olan Düzce Belediyesi yardım ve destek ekipleri; yangın bölgelerindeki Yardım Toplama Merkezi ile iletişime geçerek ihtiyaçlarını öğrendi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Başta devletimiz olmak üzere kamu kurumlarımız ve tüm ülkemiz seferber olmuş durumda. Biz de Düzce Belediyesi olarak imkânlarımızı seferber ettik.” diyerek sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Destek ekiplerimiz ve araçlarımız yangınların başlamasının akabinde Antalya’ya gönderildi. Zorlu şartlar altında canla başla mücadeleye destek oluyorlar. Geçtiğimiz gün bir tır içme suyu, bunun yanında acil ihtiyaç doğrultusunda Marmaris’e 6 bin adet N95 maske ile 150 adet taşınabilir şarj aleti gönderdik. Süreç içerisinde gereken desteklerimizi sürdüreceğiz”