Mülk sahipleri cedidiye

Düzce’ye yepyeni bir çehre kazandıracak Cedidiye Meydan Projesi için Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mülk sahipleri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdi. Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi toplantı salonunda bir araya gelen mülk sahipleri ve Başkan Özlü’ye bu önemli buluşmada proje müdürü inşaat mühendisi Mustafa Erkan da eşlik etti.

Dr. Faruk Özlü’den “Şehir Kimliğini Önemsiyoruz” Açıklaması

Mustafa Erkan, proje detayları ile bilgi vermesinin ardından sözü Dr. Faruk Özlü’ye bıraktı. Yaptığı açıklamada Başkan Özlü, “Yaklaşık bir yıldır bu konuyu konuşuyoruz. Epey mesafe aldık. Sizlerin de malumudur ki oradaki yapılar derme çatma yapılar. Burada şehir kimliğine uygunluk vermek istedik” ifadelerini kullandı.

Projenin tüm aşamalarında mülkiyet haklarının korunduğunu vurgulayan Dr. Faruk Özlü açıklamasına şöyle devam etti: “Hazırladığımız proje güzel oldu. Paydaşlar tarafından da kabul gördü. Sizin ve bizim içimize sinen bir iş yapmak istiyoruz. Proje ile alakalı zerre endişeniz olmasın. Kamuoyu ile paylaştığımız projeyi yapacağız. Hak sahiplerinin mülkiyet haklarını korumak bizim görevimiz.”

Başlamasına haftalar kalan Cedidiye Meydan Projesinin tamamlanmasının ardından, Düzce Belediyesi’nin diğer projelerinden olan Millet Bahçesi ve Kent Estetiği Projeleri ile bütünleşerek şehre ahenk katacağı düşünülüyor.