Başkan Özlü’den Her Mahalleye Bir Park Sözü

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, seçim döneminde yapmış olduğu mahalle ziyaretlerinde “Mahalle Sözleşmeleri” kapsamında, her mahalleye bir park yapma sözünü yerine getirmek üzere çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Düzce’de, son yerel seçimlerin ardından geçen 28 aylık süre içerisinde, Çocuk Parkları Projesi çerçevesinde, gençlerin ve çocukların sağlıklı bir ortamda bir araya gelebilecekleri 19 farklı noktaya park inşa edildi.

Bu noktada Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören parklara yapılan bakım ve onarım işlerine ek olarak, yeni park alanları oluşturmayı da ihmal etmiyor.

2019 YILINDA 2 YENİ PARK ALANI

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan ekipler, seçimin hemen ardından 2019 yılının sonuna dek Aziziye, Darıcı, Sancaktar ve Nalbantoğlu Mahallelerinde yeni park alanları inşa ettiler.

Buna ek olarak ekipler, Darıca Mahallesindeki eski parkı yenileyerek mahalle halkına yeniden kazandırdı.

2020 YILINDA 7 YENİ PARK

2020 yılı itibariyle de çalışmalarına aynı azim ile devam eden Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Düzce’ye 7 yeni park kazandırırken 2 parkında yeniden düzenlenmesini sağladı.

Başta Azmimilli Mahallesi Muhtarlık Parkı olmak üzere, Burhaniye Mahallesi Muhtarlık Parkı, Koçyazı, Akınlar, Hamidiye, Beyciler ve Şehit Hüseyin Kıl Mahalle Muhtarlığı’nda yeni park alanları oluşturuldu.

7 AYDA 2 MAHALLEYE PARK

2021 yılının ilk 7 aylık döneminde ise müdürlük ekipleri tarafından, Fatih ve Aziziye Mahallelerinde de yeni parklar faaliyete geçti. Buna ek olarak Aziziye Mahallesi Hacı Hilmi Sokak, Azmimilli Mahallesi ve Orhangazi Mahallesi’nde bulunan parkların da bakım ve onarımı yapıldı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİK KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “Yerel seçimlerin üzerinden 28 aylık bir süre geçti. Seçim döneminde mahalle ziyaretlerimiz kapsamında mahalle sözleşmelerinde ‘her mahalleye bir park’ sözümüzü yerine getiriyoruz.” açıklamasında bulundu.

Yapmış olduğu açıklamada Başkan Özlü sözlerini, “Bu süreçte park eksiği bulunan birçok mahallemizi yeni parklar ile buluşturduk. Birçok parkımızı da revize ederek daha kullanışlı halde halkımızın hizmetine sunduk. Toplamda 18 yeni parkımızı hizmete açtık. Sosyal belediyecilik kapsamında bu çalışmaların halkımızla buluşması, çocuklarımızın ve gençlerimizin sağlıklı ve güvenli bir alan içerisinde zaman geçirebilmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyerek sonlandırdı.