Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Osmanlı saray mutfağının gözde lezzetleri arasında yer alan Konuralp pirincinin çeltik hasadından önce çiftçilerle bir araya geldi. Düzce Belediyesi’ne ait bölgelerde yapılan çeltik ekiminin sadece iki yıl içerisinde tam iki katına çıktığının altını çizen Başkan Özlü, çiftçilere teşekkür ve şükranlarını sundu.

Çeltik pirincinin ekim zamanlarında da çiftçileri yalnız bırakmamış olan Dr. Faruk Özlü, mahsullerin hasat zamanında da bölgeye ziyarette bulundu. Projelere dair yaptığı açıklamasında “2019 yılında bin 200 dönüm arazi üzerine çeltik ekimi yapılırken, 2020 yılında bin 500, bu yıl ise 2 bin 200 dönümlük bir alana çiftçilerimiz ekim gerçekleştirdi.” şeklinde konuşan Başkan Özlü, bunda devlet tarafından yapılan tohum desteğinin katkısının büyük olduğunu da belirtti.

Sayın Özlü açıklamalarını, “Pirincimizin lezzeti, su ve toprağından ötürü. Emek isteyen, zahmetli bir ürün olsa da ortaya çıkan lezzet de o kadar değerli. Pirincin, tarladan sofralara ulaşması için sabahın erken saatlerin itibaren mücadele eden üreticilerimize emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Her zaman üreticilerimizin yanlarındayız” sözleriyle noktaladı.