Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Özlü, “Birlikte olup el ele verdiğimizde aşamayacağımız hiçbir engel yok” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında;

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak engelli vatandaşların sosyal hayatın içinde yer almalarını, toplumla bütünleşmesi ve fırsat eşitliği ilkelerinden yararlanması için birçok düzenleme yapılmış ve engelli vatandaşlarımızın tüm hizmetlerden yararlanma imkanı sağlanmıştır. Engelli vatandaşlarımıza yönelik yapılan bütün bu düzenlemeler aynı zamanda gelişmişlik düzeyimizi de gösteren önemli unsurlardan biridir.

Düzce Belediyesi olarak biz de engelli kardeşlerimizin yaşam ve bakım koşullarını iyileştirmek, onları istihdamda ve hayatın içinde var olmalarını sağlamak, en nihayetinde önyargıları kırarak güvenli bir gelecek sunmak için kardeşlerimize olan sorumluluklarımızı bilerek çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

KARDEŞLERİMİZİN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

“Engelli kardeşlerimizin hayallerini gerçekleştirmeye özen gösteriyoruz” diyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz 82 engelli vatandaşımızın evlerine haftada bir ziyaretler gerçekleştirerek onların öz-bakım ve evlerinin temizliklerini sağlıyor, aynı zamanda her gün sıcak yemek getiriyorlar. Sosyal çalışmacılarımız engelli vatandaşlarımızın ailelerine psikodrama eğitimi veriyorlar.

Son bir yıl içinde 8 adet tekerlekli sandalyeyi engelli vatandaşlarımızla buluşturduk. Şoför olmak isteyen bir kardeşimize otobüs kullandırdık. Ayrıca evinde salıncak isteyen bir kardeşimize de ekiplerimiz salıncak kurarak hayallerini gerçekleştirdi. Bunlardan yaptıklarımızdan sadece iki örnek” diye konuştu.

Düzce Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde 2 adet paletli tekerlekli sandalye ile dışarı çıkmak isteyen ancak zorlanan engelli vatandaşlara yardımcı olunduğunu kaydeden Başkan Özlü, “ Pandeminin sona ermesinin ardından daha önce gerçekleştirdiğimiz engelli kardeşlerimize tiyatro, yüzme eğitimi, öz bakım becerileri gibi eğitimlere yeniden başlayacağız” ifadelerinde bulundu.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü sözlerini şöyle tamamladı:

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla başta belediyemiz bünyesinde hizmet veren Kusursuz Kafe’de çalışan özel gençlerimiz olmak üzere tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, Dünya Engelliler Günü’nün engelsiz bir yaşam için farkındalığımızın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum. Birlikte olup el ele verdiğimizde aşamayacağımız hiçbir engel yok”.

Faruk özlü 3 aralık mesajı

Faruk özlü 3 aralık mesajı

Faruk Özlü'nün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Faruk Özlü'nün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Aşamayacağımız engel yok