Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım ile ilgili yayımladığı mesajında;

“Bir millete, ihtiyacı olan güven ve inancı aşılayarak başlattığı İstiklal Savaşı’nda asırlık Türk tarihinin kaderini değiştiren ve sonunda da İstiklal mücadelemizi Cumhuriyet’in kurulması ile nihayete erdiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yılında rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sadece bu millete değil tüm dünyaya liderliğiyle, askerliğiyle ve kahramanlığıyla mazhar olmuş tarihimizin en önemli değerlerinden biridir. Gazi’nin bizlere bıraktığı en önemli eserim olarak nitelendirdiği Cumhuriyet’i geçmişten aldığımız güç ve inançla, bugün de ileriye taşıma hedefimizden vazgeçmiyoruz.

Vefatının 82. yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit olan kahramanlarımızı ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.