Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 27-28 Haziran’da yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Hafta sonu yapılacak sınava girecek olan tüm üniversite adaylarına başarılar dileyen Başkan Özlü mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Bildiğiniz üzere 2019-2020 eğitim-öğretim yılı büyük bir heyecanla başlamış ve öğrencilerimiz ilk yarıyılı başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Ancak ikinci dönemde başlayan ve tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle devletimiz tarafından okullar tatil edilmiş, tüm öğrencilerimiz on-line derslerle bu dönemi tamamlamışlardır.

Siz gençlerimiz bizler için çok kıymetlisiniz. Her zaman yanınızda olan tüm sevenlerinizin bu süreçte de yanınızda olacağını asla unutmayın. Sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın hiçbir sınav sizin değerinizi belirlemeyecektir. Sizlerin bu sınavda başarılı olmak için elinizden gelen tüm gayreti gösterdiğinize inanıyorum. Kendinize bu hususta da güvenin ve başaracağınıza inanın.

Bu zor dönemde alınan tedbirler kapsamında sınavlara girecek olan öğrencilerimizin stresten heyecandan uzak bir şekilde emeklerinin karşılığını alabilmesi,  yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini sınava yansıtarak başarılı olmaları en büyük dileğimizdir. Her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan ailelerimizin sınav heyecanını paylaşıyor, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Allah zihin açıklığı versin.”

Son Güncelleme : 26 Haziran 2020

Comments are closed.